Quantcast

Aplikacione për të shkarkuar muzikë në Android falas!

Për shumicën dërrmuese nuk ka argëtim më të mirë sesa të shijosh një melodi.

Mbi të gjitha, në këto kohë teknologjike ku mund të ruash këngët e tua të preferuara në një pajisje celulare, duke pasur akses në to sa herë të duash dhe kudo që të jesh.

Prandaj këtë hapësirë ​​ia kemi kushtuar më të mirëve aplikacione për të shkarkuar muzikë në celular.

A keni menduar ndonjëherë se çfarë është muzika?

Muzika është pa dyshim gjuha universale që nuk mund të zëvendësohet. Ai është i aftë të prekë shpirtin dhe ta sensibilizojë atë përmes një sërë frazash që janë të afta të të çojnë në momente, të pushtojnë imagjinatën tënde dhe të bëjnë të pamundurën të mundur.

aplikacione për të shkarkuar muzikë

Muzika, si koha, është progresive dhe është e regjistruar. Ai është i aftë të pushtojë momentet dhe, përveç kësaj, është burimi më i madh i argëtimit që ekziston në mbarë botën.

Një që në fakt ju lejon të shijoni detyra të ndryshme të tilla si: puna, studimi, pastrimi, ecja, ushtrimet, ndër të tjera aktivitete që i bëjnë momentet tuaja më të këndshme.

ARTIKU I REKOMANDUAR!

Nëse ju pëlqen muzika e krishterë, mos e humbisni këtë postim!

Sot ne mund të dëgjojmë këngët tona të preferuara nga çdo pajisje celulare falë përparimeve teknologjike.

Për këtë arsye në treg janë hedhur aplikacione të ndryshme me të cilat mund të shkarkoni melodi në formate të ndryshme. Sidoqoftë, sot do të flasim për MP3 (më i zakonshmi dhe për rrjedhojë më i kërkuari nga përdoruesit) në mënyrë që të shijoni këngët tuaja të preferuara në çdo kohë.

Nëse jeni një nga ata që janë gjithmonë në harmoni me artistët dhe këngët e tyre të preferuara, sigurohuni që ta lexoni këtë udhëzues. Në vazhdim do të paraqesim aplikacionet më të mira për të shkarkuar muzikë në celular që ekzistojnë aktualisht.

Aplikacionet më të mira për të shkarkuar muzikë në pajisjet Android

Muzika jeton në çdo gjë që bëjmë, nga lëkundjet e tingujve të lëshuar nga valët deri te këndimi i thjeshtë i zogjve në mëngjes. 

Është kalimi më i këndshëm që ekziston në botë dhe që të mos mungojë kurrë, e ruajmë në pajisjet tona celulare. Nëse ende nuk e keni bërë sepse nuk i njihni opsionet e ndryshme në treg për të marrë meloditë, atëherë ne ju paraqesim ato:

ARTIKU I REKOMANDUAR!

Aplikacione radio për pajisjen tuaj Android

Spotify: Një nga aplikacionet kryesore për të shkarkuar muzikë

Spotify

Është një aplikacion mjaft i njohur në ditët e sotme, ka miliona shkarkime në mbarë botën. Ka veçorinë e të qenit në përputhje me sisteme të ndryshme.

Përveç kësaj, ai i jep përdoruesit akses të gjerë në dosjen e tij të muzikës dhe podkastet, në fakt, me të mund të krijoni një listë dëgjimi të personalizuar me muzikën tuaj të preferuar.

Ky aplikacion ka më shumë se 30 milionë këngë, kështu që ju keni një repertor të gjerë për të shijuar dhe të ndryshoni stilin tuaj muzikor. Spotify u themelua më 18 shtator 2008 dhe fillimisht ishte i disponueshëm vetëm në Suedi, Norvegji, Francë, MB dhe Spanjë.

Në vitin 2015, aplikacioni u zgjerua duke shtuar tre aftësi të reja: Spotify Running, Spotify Party dhe Shows. E para është ta përdorni kur jeni duke vrapuar sepse luan muzikë ideale me ritmin që vraponi.

E dyta është krijimi i mikseve muzikore për festa dhe e fundit për të parë lajme ose argëtim, megjithëse në disa vende është menduar vetëm për Android.

Një fakt kurioz për mjetin është se emri i tij u krijua nga një keqkuptim; Në një takim zhvilluesish, njëri prej tyre bërtiti një fjalë dhe tjetri nuk mund ta kuptonte siç duhet.

Deri më sot nuk është zbuluar se cilën e ka thënë në të vërtetë, por emri i ka pëlqyer të gjithëve, ka mbetur si Spotify.

Edhe pse Spotify nuk krijon pajisje elektronike, ai bashkëpunon me kompani të mëdha që bëjnë.

Për shembull, Samsung ka disa altoparlantë që vijnë të pajisur me një teknologji të quajtur "Spotify Connect”, i cili ju lejon të luani muzikë nga pajisja juaj celulare ose tableti në altoparlantë.

Ky aplikacion gjithashtu ka dy versione duke përfshirë Premium. Megjithatë, opsioni falas është mjaft i plotë dhe megjithëse lëshon reklama.

Është një mjet shumë i thjeshtë për t'u manipuluar, gjithashtu ju jep mundësinë të zgjidhni një mënyrë të rastësishme në riprodhimin e këngëve.

SHIKONI NË GOOGLE PLAY

Shkarkues muzikor Mp3

Shkarkues muzikor Mp3

Një nga avantazhet e tij më të mëdha është ai i lejimit të përdoruesit të dëgjojë muzikë pa pasur nevojë të lidhet me një rrjet interneti.

Edhe pse biblioteka e tij nuk është aq e madhe, mirë ka vetëm një milion këngë, i ofron përdoruesit një alternativë sigurie, thjeshtësie dhe stabiliteti.

Një mjet që mund ta përdorni sa herë të doni pa reklama të bezdisshme, pasi i dedikohet kënaqësisë personale të klientit dhe jo asaj komerciale.

Në motorin e saj të kërkimit, ju keni mundësinë të kërkoni emrin e këngës, por në rast se nuk ju kujtohet, mund të zgjidhni të shkruani vetëm këngëtarin.

Kjo do t'ju lejojë të menaxhoni më mirë përmbajtjen dhe ndoshta të zbuloni disa të reja në procesin e kërkimit.

Në mënyrë të ngjashme, mund ta gjeni albumin e artistit dhe ta shkarkoni të plotë në rast se dëshironi të keni më shumë. Mjeti do të sigurojë që këngët tuaja të kenë cilësinë më të mirë të audios me peshën më të ulët.

Në rast se nuk dëshironi ta shkarkoni, gjithashtu mund ta dëgjoni drejtpërdrejt nga aplikacioni me luajtësin e tij të integruar. Tani, nuk ka asnjë justifikim për të mos luajtur këngët tuaja të preferuara në telefonin tuaj ose për të zbuluar artistë të rinj muzikorë që ju gjallërojnë ditën në një çast.

Në butonin që do të shihni më poshtë, mund ta gjeni këtë aplikacion të dobishëm në Google Play nga pajisja juaj Android:

SHIKONI NË GOOGLE PLAY

SnapTube – Video muzikore

SnapTube

Ky është një opsion shumë interesant që lejon përdoruesin të shkarkojë videot muzikore të artistëve të tyre të preferuar.

Te ofron opsionin e jashtëzakonshëm të ruajtjes së kasetave të YouTube në pajisjen tuaj dhe faqe të tjera videoklipe.

Përveç kësaj, rrjetet sociale si: Instagram dhe Facebook vetëm duke klikuar mbi të. E mahnitshme apo jo? Gjithashtu, nuk do t'ju duhet të lidheni me internetin për t'i luajtur ato.

Që nga prezantimi i tij për publikun në vitin 2014, SnapTube ka pasur rritje eksponenciale dhe filloi të fitonte shumë famë. Duke u bërë një nga aplikacionet më të famshme për të shkarkuar muzikë.

Ju mund të vendosni për llojin e cilësisë që dëshironi keni në dosjen tuaj, siç do të bënim me një video. Le të themi, për shembull, ju dëshironi të shkarkoni një YouTube MV pa shumë rëndësi dhe nuk mund të përballoni që ai të konsumojë shumë hapësirë ​​për shkak të kujtesës së telefonit.

Thjesht duhet të zgjidhni opsionin që ju lejon të ulni cilësinë sa më pak të rëndë dhe në pak minuta ai do të jetë në pajisjen tuaj, megjithëse duhet të keni parasysh se nuk do të jetë i njëjtë me një më të lartë.

Ky aplikacion novator i ofron përdoruesit avantazhe të tjera si: një listë videosh të njohura dhe rekomandime të përditshme, duke ju lejuar të zgjidhni atë që dëshironi nga motori i tij i thjeshtë i kërkimit. Nuk mund ta humbisni këtë propozim të pabesueshëm!

Ky aplikacion nuk disponohet në Google Play, por ju mund ta përdorni atë duke klikuar butonin e mëposhtëm nga çdo pajisje celulare:

SHIKONI NË GOOGLE PLAY

Menaxher i avancuar i shkarkimit: Një tjetër nga aplikacionet më të mira për të shkarkuar muzikë

Menaxher i Përparuar i Shkarkimit

Shkarkimi i muzikës nuk ka qenë kurrë kaq i shpejtë, për këtë arsye, Advanced Download Manager është një nga aplikacionet më të mira aktualisht në treg, me më shumë se 50 milionë njerëz të kënaqur.

Ka shumë fije (9 seksione) që do t'i lejojë përdoruesit të përshpejtojë shkarkimet dhe të shkarkojë 3 skedarë njëkohësisht.

Për ata që përdorin të dhëna celulare ose kanë probleme me lidhjen e internetit, i dobishëm kur shkarkoni dhe rifilloni, nëse klikoni në ikonën pranë shiritit të përqindjes.

Ndërfaqja e tij është shumë e thjeshtë dhe ndahet në tre pjesë: motori i kërkimit, shkarkimet dhe një dosje për të shpërndarë këngët që keni shkarkuar, duke qenë vetë një lojtar. Ky është një opsion që ofron siguri për përdoruesit sepse mbështet përmbajtjen.

Aplikim ofron një mënyrë intuitive për të ruajtur skedarët në dosje të ndryshme që ne vetë do t'i zgjedhim.

Për shembull: Nëse shkarkojmë video, do të kemi mundësinë ta ruajmë në dosjen me të njëjtin emër, gjithashtu me lexim ose lloje të tjera skedarësh.

Përveç kësaj, ju mund ta personalizoni atë dhe ofron disa miniaplikacione për ekranin bazë.

Përveç kësaj, Ka njoftime që vijnë kur shkarkohet një pjesë e përmbajtjes dhe procesi ka marrë fund. Qendra më shumëfunksionale që mund të keni në sistemin tuaj Android për të menaxhuar dhe organizuar kartën tuaj SD.

Funksionimi i tij në thelb përmblidhet në menaxhimin e shkarkimeve të shumta, duke siguruar një proces të plotë për të shijuar të gjithë skedarët tuaj në pak sekonda.

Nëse dëshironi të merrni dhe shijoni lajmet e tij të shkëlqyera, ne do t'ju lëmë qasjen direkte në butonin e mëposhtëm:

SHIKONI NË GOOGLE PLAY

Wynk Music – Lista e hiteve

Muzikë Wynk

Në listën e gjatë të aplikacioneve për të shkarkuar muzikë në celularin në Play Store, mund të gjejmë Wynk Music.

Ky aplikacion e specializuar në përditësimin ose shtimin e këngëve hit në mbarë botën në platformën e saj që ofron një përvojë unike dhe cilësore me një dosje mjaft të madhe.

Me një madhësi minimale prej 16 MB, ky mjet nga India është një nga më të spikaturit për shkak të tij katalogu i tij i madh dhe i zgjeruar i këngëve. E cila ka më shumë se 4 milionë që mund t'i shijoni falas pasi të keni shkarkuar aplikacionin.

Për shkak të origjinës së këtij mjeti, ju mund të gjeni një shumëllojshmëri të gjerë të gjuhëve, kryesisht duke përfshirë anglishten, por edhe me të tjera.

Një nga karakteristikat e tij më të dukshme është se cilësia e zërit është e garantuar dhe ju mund të krijoni listën tuaj personale të luajtjes me më të rekomanduarat. Në të njëjtën mënyrë, zhvilluesit ishin përgjegjës për të gjeneruar mijëra lista muzikore në mënyrë që përdoruesit e tyre të mund të dëgjonin.

Dëshironi të ndani me miqtë tuaj? Aplikacioni do t'ju lejojë ta bëni atë. Mos e humbisni rastin të shijoni me të njohurit tuaj listat që keni krijuar vetë.

Dhe në rast se dëshironi të dëgjoni radio, ajo gjithashtu ka mundësinë për të kërkuar stacionin tuaj të preferuar në çdo kohë, shumë e dobishme nëse kaloni një ndërprerje të energjisë dhe dëshironi të dëgjoni lajmet.

Kjo alternativë është gjetur në dispozicion në Google Play, për çdo version të Android, më i ulët se 4.1. Ju mund ta merrni këtë aplikacion duke klikuar këtu:

SHIKONI NË GOOGLE PLAY

FrostWire - Shkarkoni dhe luani muzikë

FrostWire

FrostWire është një nga mjetet më të dobishme të destinuara vetëm për përdoruesit e tij. Me këtë aplikacion, shkarkimet janë më të shpejta dhe më cilësore kështu që ju mund të keni muzikën tuaj të preferuar në pajisjen tuaj dhe ta luani atë në çdo kohë.

Nëse ju pëlqen Torrent, do t'ju pëlqejë FrostWire. Falë kërkimit të tij të integruar, mund të kërkoni për lidhje Torrent dhe të shkarkoni gjithçka që dëshironi nga aplikacioni.

Ose muzikë, video ose filma, në cilësinë më të mirë vizuale dhe audio. Mund të keni edhe një album të tërë në pajisjen tuaj celulare.

Shmangni reklamat konfuze dhe përmbajtjet e panevojshme, është aq e lehtë dhe e shpejtë sa do të dëshironi që të gjithë miqtë tuaj ta shijojnë këtë alternativë të mrekullueshme.

Megjithëse Nuk kufizohet vetëm në muzikë dhe video, ju gjithashtu mund të shkarkoni imazhe në cilësi HD, aplikacione telefonike, dokumente Word ose PDF dhe shumë gjëra të tjera. Qielli është kufiri!

Është një aplikacion që mund të kryejë më shumë se një detyrë në të njëjtën kohë, madje ka një shfletues të integruar për t'ju ndihmuar me kërkimet tuaja.

Ju nuk mund të pëlqeni një këngë nëse nuk e keni dëgjuar kurrë më parë, kështu që është novator aplikacion për të shkarkuar muzikë në celular do t'ju lejojë të luani dhe të vendosni nëse dëshironi ta shkarkoni apo jo. E gjithë kjo është e mundur për shkak të luajtësit të integruar.

Ky është një nga opsionet më të mira që mund t'ju ofrojë Google Play, mos harroni ta provoni! Shkarkojeni duke klikuar këtu:

SHIKONI NË GOOGLE PLAY

Google Play Music – Ndjeshmëria e aplikacionit

Muzika e Luaj me Google

Opsioni i ndjeshëm i Google ju ofron një melodi radioje që përshtatet me emocionet dhe aktivitetet tuaja nëpërmjet një kërkimi të thjeshtë. Cfare ka me shume, ju lejon të shtoni deri në 50 mijë këngë në koleksionin tuaj personal.

Si ta përdorni siç duhet Google Play Music? Ajo funksionon shumë e ngjashme me Spotify.

Mund të ngarkoni muzikë nga pajisja juaj për të krijuar një listë dëgjimi dhe klasifikojeni sipas artistit, zhanrit ose vitit, cilado që është më e rehatshme për ju, madje keni mundësinë të shtoni kopertinat tuaja.

Me seksionin tuaj, mund të ngarkoni këngë nga pajisje të tjera. Për shembull: Nëse hyni në faqen e "Muzikës së Google Play", mund të ngarkoni muzikë nga kompjuteri juaj për ta dëgjuar sa herë që dëshironi në pajisjen tuaj celulare, të gjitha falas.

Nëpërmjet kësaj metode, ju keni dy opsione: Dëgjojeni drejtpërdrejt, megjithëse kjo do të konsumonte të dhëna, ose shkarkojeni që të mund t'i luani kur nuk jeni të lidhur me internetin.

Avantazhi më i mirë i kësaj alternative është se, nëse ndryshoni telefonin në të ardhmen, ju duhet vetëm të shkarkoni aplikacionin, të futni llogarinë tuaj dhe do të keni përsëri të gjithë muzikën tuaj. Thjesht duhet ta shkarkoni që t'i keni në memorien tuaj të brendshme.

Në një aspekt tjetër, ju mund të identifikoheni kudo, duke përfshirë tabletët, dhe të dëgjoni këngët tuaja të preferuara kudo pa paguar dhe pa reklama.

Është një alternativë falas që ofron gjithashtu një opsion Premium mjaft të lirë. Megjithatë, nëse doni të zgjidhni shërbimet bazë të këtij aplikacioni, ju sigurojmë se do të keni në dispozicion atë që ju nevojitet.

Është një platformë inteligjente që edhe pse përmban reklama, përshtatet me shijet e përdoruesit.

SHIKONI NË GOOGLE PLAY

Ares MP3 - Shkarko muzikë lite

Ares MP3

Me siguri emri i këtij aplikacioni të ngjall shumë kujtime dhe jo më pak, disa prej nesh e kanë dëgjuar gjatë fëmijërisë. Megjithatë, mos bëni gabim, nuk është i njëjti program kompjuterik që njihje dikur.

Ares MP3 en një nga aplikacionet më të përdorura në kompjuter, u bë një funksion më shumë i PC-së në një moment. Prandaj, popullariteti i tij e lejoi atë të vendosej në tregun e aplikacioneve për Smartphone dhe pajisje të tjera Android.

Sot, ofron të njëjtat veçori shkarkimi falas, por me risi më moderne. Për shembull: një luajtës muzikor të integruar.

Ju mund t'i organizoni këngët sipas preferencës tuaj, ose alfabetike, zhanri, artisti ose viti, përveç personalizimit të saj me një imazh.

Nëse dëshironi të bëni diçka tjetër në telefonin tuaj, Ares MP3 mund të funksionojë në sfond pa ndërprerë atë që po bëni.

Me fjalë të tjera, përgjigjuni mesazheve WhatsApp ose luani lojëra ndërsa dëgjoni këngët tuaja. Dhe për shkak se ju mund të krijoni listat tuaja për luajtje, nuk duhet të shqetësoheni për të ndërruar.

Ka miliona këngë të disponueshme për shkarkim dhe ruhet në memorien e pajisjes suaj. Ai gjithashtu ka një ndërfaqe mjaft të thjeshtë që ju lejon të kërkoni për pjesën që dëshironi të shkarkoni në mënyra të ndryshme: artist, këngë ose zhanër.

Nuk ju nevojitet një telefon i madh për të përdorur këtë aplikacion, kërkesa minimale është Android 4.1 ose më e lartë. Mund ta gjeni në Google Play Store ose duke klikuar direkt në butonin më poshtë:

SHIKONI NË GOOGLE PLAY

Deezer Music - bibliotekë e gjerë muzikore

Muzikë Deezer

Është një nga aplikacionet më të shkarkuara për të dëgjuar muzikë nga Google Play. Ai shquhet për shumëllojshmërinë e gjerë të këngëve që u ofron përdoruesve Epo, ajo ka një bibliotekë muzikore me më shumë se 40 milionë melodi.

Ky mjet u jep luftë aplikacioneve të tjera të shkëlqyera si: Spotify, Apple dhe Rdio, sa e pabesueshme është. Prandaj, hyn në listën e aplikacioneve më të mira për të shkarkuar muzikë në celular. Ju mund të dëgjoni meloditë tuaja të preferuara me ose pa internet drejtpërdrejt.

Mund të thuash që Deezer Music ka një “kujtesë”, sepse do të kujtohen këngët që keni kërkuar më parë dhe do të rekomandojë disa të të njëjtit zhanër ose artist në mënyrë që të dëgjoni një varietet tjetër ose të mos jeni gjithmonë me të njëjtin.

Nëse dëshironi të organizoheni më mirë, ju mund të krijoni lista muzikore sipas renditjes që preferoni, dhe nuk do të duhet të shqetësoheni për të luajtur një këngë që nuk ju pëlqen.

Një veçori që do t'ju habisë është se ju mund të shihni edhe tekstet e këngëve tuaja në gjuhën përkatëse.

Aktualisht përbëhet nga një version falas dhe një version premium. Duhet të dini se alternativa bazë ju ofron gjithçka që ju nevojitet nga një aplikacion muzikor, si p.sh.: opsionin për të krijuar dosjen tuaj në mënyrë që të ruani këngët tuaja të preferuara dhe të keni akses në to sa herë të dëshironi. Pa dyshim, një opsion që ia vlen të provohet.

Nuk kufizohet vetëm në Android, është gjithashtu i pajtueshëm me Windows ose Mac. Gjeni këtë aplikacion të mrekullueshëm në një hap:

SHIKONI NË GOOGLE PLAY

Sot ka shumë aplikacione për të shkarkuar muzikë në celularin tuaj, ju rekomandojmë të provoni atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja, duke pasur parasysh që ne fokusohemi në ato aplikacione me numrin më të madh të shkarkimeve në Google Play.

Pyetje të shpeshta

Cili është formati më i mirë audio për të shkarkuar muzikë në Android?

Pa dyshim dhe nëse keni mundësi, formati më i mirë audio që do të merrni është ai FLAC, sepse cilësia nuk mund të krahasohet me asnjë tjetër.

E vetmja pengesë është se është shumë e rëndë, kështu që, nëse keni një pajisje celulare me memorie të ulët, më mirë zgjidhni MP3, sepse është më i lehtë dhe funksionon njësoj si tjetri.

Sa MB zë një këngë?

Kjo është një pyetje e ndërlikuar, sepse Varet nga cilësia dhe sa kohë zgjat.. Nëse cilësia është shumë e ulët, peshon më pak se 1 MB dhe audio nuk tingëllon shumë mirë.

Në rast se cilësia është e rregullt, do të peshojë midis 2 MB dhe 3 MB dhe audio është normale, as shumë e mirë as shumë e keqe. Dhe së fundi, nëse cilësia është e lartë, skedari do të jetë midis 4 dhe 5 MB, padyshim, do të jetë përvoja më e mirë muzikore, por do të zërë më shumë hapësirë ​​se dy të tjerët.

Kjo do të varet nga madhësia, por mund të numëroni rreth 500 këngë në 2 GB nëse dini të përdorni hapësirën si duhet. Vetëm imagjinoni sa shumë mund të keni nëse kujtesa është shumë më e madhe.

Pse të instaloni aplikacione për të shkarkuar muzikë në celular?

shkarko muzikë nëpërmjet faqet online kanë disa disavantazhe, kryesisht se nuk janë të sigurta dhe mund të përmbajnë viruse, përveç faktit që cilësia e audios nuk është e garantuar.

Aplikacionet garantojnë që shkarkimi nuk do të ndikojë në telefon ose në memorien e saj të brendshme dhe se cilësia do të jetë ajo që ju kërkoni, prandaj është metoda më e rekomanduar dhe më e shpejtë.

Duhet të jetë e mundur të dëgjosh këngët në trend nga kudo dhe kjo është metoda më efikase që mund të gjesh që nuk merr shumë memorie në pajisjen tënde celulare.

Një nga avantazhet më të dukshme është se është e mundur të krijoni një listë dëgjimi me këngët tuaja të preferuara dhe t'i ndani ato me miqtë dhe familjen tuaj. Bëhu jeta e festës me këto aplikacione për të shkarkuar muzikë në celular.

Na ndiqni në YouTube.
kontakt
info@mejorapp.net
E drejta e autorit 2019 - 2022 | Aplikacioni më i mirë | Të gjitha të drejtat e rezervuara

linkedin facebook Pinterest youtube rss Cicëroj instagram facebook-bosh rss-bosh i lidhur-bosh Pinterest youtube Cicëroj instagram