Quantcast

Aplikacionet më të mira për të ushtruar në shtëpi falas!

Pjesa më e madhe e shoqërisë përpiqet të arrijë një stil të vida fitnes. Të kesh shëndet të mirë duhet të jetë një prioritet pasi ushtrimi i aktivitetit fizik çdo ditë sjell përfitime të shumta. Humori ynë bëhet pozitiv dhe sëmundje të panumërta reduktohen.

Nëse e gjeni veten duke lexuar këtë artikull, kjo ndodh sepse jeni të gatshëm të ushtroheni dhe të përfshini zakone të shëndetshme në rutinën tuaj të përditshme. Nëse nuk keni kohë për të shkuar në palestër ose pagesat janë të paarritshme për ju, mos u shqetësoni, ne kemi zgjidhjen!

Qëllimi ynë është që ju të mos humbni motivimin tuaj. Për këtë arsye ju prezantojmë aplikacionet më të mira për të ushtruar në shtëpi falas nga çdo pajisje celulare.

Aplikacionet më të mira për të ushtruar në shtëpi

Me postimin e mëposhtëm nuk do të keni më justifikime në lidhje me kohën apo paratë për të stërvitje në shtëpi. Ne ju ofrojmë disa alternativa për të krijuar Rutinat e stërvitjes Në komoditetin e shtëpisë tuaj.

Si e bej? Këtu ju ofrojmë mundësinë të përdorni disa prej aplikacionet më të mira për të ushtruar në shtëpi. Ne jemi duke shkuar tek Ndihuni të plotë si brenda ashtu edhe jashtë! me ndihmën e aplikacioneve të mëposhtme.

5 nga aplikacionet më të mira për të ushtruar në shtëpi nga celulari juaj

Bërja e ushtrimeve na lejon të lidhemi me veten, të stimulojmë trupin tonë dhe të përmirësojmë funksionimin e tij. Përveç kësaj, stërvitja na ndihmon të eliminojmë atë yndyrë që nuk na pëlqen dhe që ndodhet në zona të veçanta të trupit tonë.

Megjithatë, ndonjëherë rutina ose xhepat e komplikojnë qëllimin tonë. Për fat të mirë, ka aplikacione celulare që na lejojnë të krijojmë rutinat tona, duke na dhënë lirinë për t'i përshtatur ato me itinerarin tonë.

Në pjesën tjetër ju tregojmë 5 aplikacionet më të mira për të ushtruar në shtëpi falas nga celulari juaj Nuk mund ta humbasesh!

ARTIKU I REKOMANDUAR!

Përmirësoni rutinën tuaj me aplikacionet e mëposhtme të ushtrimeve

Ushtrime HIIT dhe Kardio nga Fitify

Ushtrime HIIT dhe Kardio nga Fitify

bëj ushtrime aerobike Është mënyra më e thjeshtë dhe më e shpejtë për të humbur peshë. Ju ndihmon të optimizoni funksionet kardiake dhe forcën e muskujve. Aplikacioni është i dobishëm për të gjitha llojet e njerëzve. Kjo ju lejon të përshtatni kohën dhe intensitetin e ushtrime fizike.

Përfshin më shumë se 90 ushtrime dhe 4 programe stërvitje dinamike që nuk mund të humbisni nëse dëshironi të kaloni një kohë të këndshme. Aplikacioni në fund të çdo stërvitje do t'ju pyesë se sa e vështirë ishte stërvitja për të përshtatur vështirësinë e saj me performancën tuaj.

Features:

 • Ky aplikacion është në dispozicion për Android dhe iOS.
 • Shkarkoni falas në tuajin Smartphone o Tabletë.
 • karakteristika më shumë se 90 ushtrime dhe 4 programe stërvitore.
 • ai përfshin sistem zëri me porosi që dikton rutinat.
 • Ju do të jeni në gjendje të shijoni video shpjeguese në HD.
 • Ju ofron juve Ngrohje 10 ose 15 minuta.
 • Ju lejon të përdorni çdo përmbajtje pa pasur internet.
 • Programi juaj do bazuar në kardio të lehtë.
 • Ka ushtrime me intensitet të lartë nuk ka kërcime për ata që kanë lëndime apo komplikime në gjunjë.
 • Optimizon funksionin kardiovaskular.

Shkarko këtë aplikacion duke zgjedhur butonat për të Android dhe iOS:

SHIKONI NË GOOGLE PLAY VER DHE APP STORE

Stërvitje 7 minutëshe

aplikacioni 7 minuta

Nëse po mendoni të humbni peshë, të tonifikoni trupin ose të rrisni performancën tuaj ky aplikacion është i duhuri për ju. Ai ju jep rutina ku koha dhe intensiteti gjatë çdo ushtrimi përshtaten lehtësisht me procesin dhe përparimin tuaj.

kërkon që ju të investoni Minuta 7 për të kryer 12 ushtrime të ndryshme në një hark prej 30 sekondash secila, me një pushim prej 10 sekondash. Ju mund ta përsërisni qarkun 2 ose 3 herë gjatë ditës në varësi të hapësirës në axhendën tuaj,

Bëhuni gati për të parë rezultate të sakta në disa javë! Do të ndjeni ndikimin e stërvitjes në krahët dhe këmbët tuaja. Ju ndihmon të zvogëloni yndyrën e barkut. Konsiderohet si një nga aplikacionet më të mira për të ushtruar në shtëpi falas.

Features:

 • ajo ka Reminder për t'ju ndihmuar të fitoni zakonin e ushtrimeve.
 • ajo është e në dispozicion për pajisjet Android dhe iOS.
 • Anshtë një aplikacion krejtësisht falas.
 • fokusohet në përmirësojnë funksionin kardiovaskular.
 • Ky aplikacion ka më shumë se 10 milionë shkarkime në të gjithë botën
 • Ideale për ata që duan humbni peshë, tonifikoni ose optimizoni funksionimin e trupit tuaj.
 • Ajo ka një sistem zëri që ju tregon kur të filloni dhe kur të pushoni.
 • Ajo ka një kronometër kështu që ju mund të vlerësoni kohëzgjatjen e çdo ushtrimi.
 • Ju mundeni rregulloni kohën e qarkut ashtu siç e zgjidhni.
 • Ekrani juaj nuk do të kyçet as nuk do të fiket gjatë rutinës.
 • Ndërfaqja e saj Është mjaft tërheqës dhe praktik.
 • Te vigjilent çdo ditë për stërvitjen.

Shkarko këtë aplikacion duke klikuar në lidhjet e mëposhtme direkte për në dyqanet e Google Play dhe App Store:

SHIKONI NË GOOGLE PLAY VER DHE APP STORE

Ushtrime në shtëpi – Ushtrime pa pajisje

Ushtrimet e aplikacionit në shtëpi

Ky aplikacion Kjo do t'ju lejojë të kryeni të gjitha aktivitetet fizike për t'u fokusuar në çdo muskul pa pasur nevojë të shkoni në palestër ose të keni pajisje të specializuara. Kështu që ju mund të tonifikoni dhe nxirrni në pah figurën tuaj pa trajnerë privatë ose shtesa, duke punuar vetëm me peshën tuaj trupore.

Me këtë aplikacion mundeni stërvitni të gjithë trupin tuaj për të arritur ekuilibrin e dëshiruar, pasi secili nga muskujt tanë punon së bashku. Ju gjithashtu mund të përqendroni vëmendjen tuaj në zona specifike siç përmban ushtrime për: krahët, këmbët, të pasmet dhe me shume.

Llogaritë me këshilla nga një trajner personal që do t'ju ndihmojë të motivoni veten dhe të përmirësoheni në secilën prej tyre stërvitje. Ka një seksion posaçërisht për punoni barkun në shtëpi. Madje mund të përshtateni ose avanconi në çdo sfidë fizike me nivelet e ndryshme që ofron: të avancuara, të ndërmjetme ose fillestare.

Features:

 • Ky aplikacion është në dispozicion për Android dhe iOS.
 • Shkarkoni falas në tuajin Smartphone o Tabletë.
 • karakteristika ushtrime për të gjithë trupin dhe zona të veçanta.
 • Përveç kësaj, ju mund të shijoni Ngrohje dhe shtrirje përpara rutinës.
 • Aplikacioni regjistron automatikisht të gjitha qarqet që keni bërë.
 • ajo Përmban video dhe animacione të drejtuara me detaje.
 • Ajo ka një grafiku që regjistron peshën dhe përparimin tuaj.
 • Ju mund të programoni alarme për t'ju kujtuar rutinat tuaja.
 • Është një stërvitje në shtëpi pa pesha.

Nëse doni shkarkoni këtë aplikacion, shtypni butonat për të Android është iOS çfarë do të shihni më pas:

SHIKONI NË GOOGLE PLAY VER DHE APP STORE

Fitness Femra: Stërvitje për Gratë

Fitness Femra

Një aplikacion i dedikuar gjinisë femërore, në të cilin do të jenë ato që zgjedhin zonën e trupit ku duan të punojnë. Aplikacioni ka një seksion të etiketuar "përqendrohuni në zonën e problemit" që ju ndihmon të vendosni synime në atë zonë që ju shkakton më shumë probleme.

Thjesht zgjidhni një zonë: krahët dhe shpinën, gjoksin ose barkun. Mund edhe ti stërvitni të pasmet dhe këmbët për të arritur qëllimin tuaj dhe për të marrë një peshë dhe figurë ideale. Ju mund të konsideroni një stërvitje pa pajisje nëse dëshironi. Aplikacioni është shumë i gjithanshëm dhe përshtatet shpejt me qëllimet tuaja.

Ushtrimet janë të përqendruara në fushat që femrat janë më të interesuara. Mos u shqetësoni sepse edhe ajo ka rutina për të trajnuar të gjithë trupin në një stërvitje të vetme, jo vetëm zona specifike. Gjithashtu ka ushtrime të lehta joga që ju ndihmojnë zvogëloni rrudhat dhe holloni fytyrën tuaj.

ARTIKU I REKOMANDUAR!

Merrni një trup ideal duke përgatitur receta të shëndetshme me këto aplikacione

Features:

 • ajo është e në dispozicion për pajisjet Android dhe iOS.
 • Mund ta shkarkoni krejtësisht falas.
 • stërvitje për djegien e yndyrës efektive dhe të shpejta.
 • Nuk do të keni nevojë për pajisje të specializuara për të punuar në trupin tuaj.
 • karakteristika Udhëzues video dhe animacione shpjeguese.
 • çdo video ka një trajner që do të shpjegojë format dhe qëndrimet e duhura për të kryer këto ushtrime.
 • Ju mundeni gjurmoni kaloritë që keni djegur përmes këtij aplikacioni.
 • Do të keni rutinat e ngrohjes dhe shtrirja e mëparshme.
 • bëje atë gjurmoni peshën që keni humbur me ndihmën e këtij aplikacioni të plotë.
 • Ka një kalendar që ju tregon ditët që keni stërvitur.
 • ofron Stërvitje për të djegur dhjamin e barkut.

Shkarkoni Fitnes për femra nga kutitë e mëposhtme të aksesit në dyqanet e Google Play dhe App Store:

SHIKONI NË GOOGLE PLAY VER DHE APP STORE

 Yoga për fillestarët - Down Dog

Yoga për fillestarët

Nëse jeni duke menduar ta mbushni kohën e lirë me ndonjë aktivitet fizik që jo vetëm stimuloni dhe relaksoni trupin tuaj, por edhe mendjen tuaj. Yoga është një alternativë shumë interesante dhe gjithnjë e më popullore.

L ushtrime joga Ata zbatojnë qëndrime fizike që lidhen me kontrollin dhe vëmendjen e frymëmarrjes. Praktika e saj u zhvillua mijëra vjet më parë dhe shumica e ushtrimeve të saj po kryhen dhe vlerësohen ende sot.

Ka një sërë përfitimesh nga praktikimi i jogës: përmirëson qëndrimin dhe fleksibilitetin tuaj, ul presionin e gjakut dhe zemrës, stimulon përqendrimin dhe koordinimin. Përveç kësaj, mund t'ju ndihmojë nëse keni dhimbje shpine, depresion ose ankth pasi arrin të reduktojë stresin.

Aplikacioni i mëposhtëm përbëhet nga ky aktivitet dhe u dedikohet atyre njerëzve që duan të hyjnë në këtë praktikë të lashtë nga alternativa e tyre Smartphone

Features:

 • Ky aplikacion është në dispozicion për Android dhe iOS.
 • Shkarkoni falas në tuajin iPhone 11 o Tablet.
 • karakteristika video dhe udhëzime të qarta.
 • Disponojeni 9 klasa kushtuar fillestarëve ku ju mësohen qëndrimet bazë dhe restauruese, i ndarë në 3 seksione me nga 3 blloqe secili.
 • karakteristika sistem zëri me 6 mësues Ju mund të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë!
 • Aplikacioni është i disponueshëm në 9 gjuhë të ndryshme.
 • ai përfshin muzikë që mund të zgjidhni për të vendosur stërvitjet tuaja, si gjatë ngrohjes ashtu edhe gjatë stërvitjes.
 • Të relakson si fizikisht ashtu edhe mendërisht, gjatë kryerjes së aktiviteteve të ushtrimeve trupore.
 • Çdo rutinë joga Qen poshtë Do t'ju ndihmojë të flini më mirë dhe të përmirësoni tretjen.

Shkarko këtë aplikacion duke klikuar këtu:

SHIKONI NË GOOGLE PLAY VER DHE APP STORE

Pyetje të shpeshta

 Cilat janë aplikacionet më të mira për humbje peshe?

Ka shumë mënyra për të përshpejtoni metabolizmin tuaj për të marrë rezultatet e dëshiruara. Fillimi i një plani ushqimor të ekuilibruar ku marrja e sheqerit dhe niseshtës shkëmbehet me proteina dhe perime do të ishte një fillim i mirë.

Aplikacionet më të mira për humbje peshe - 2019

Përveç kësaj, është e nevojshme të kryhen ushtrime 3 ose 4 herë në javë. Për këtë arsye, ne ju ofrojmë Aplikacionet më të mira për të humbur peshë shpejt. Ata madje ju ndihmojnë të kontrolloni dietën tuaj dhe të përmirësoni rezultatet tuaja në çdo stërvitje.

 • Pali im i fitnesit është një numërues kalorish në internet që përfshin një plan diete falas. Në dispozicion për pajisjet Android.
 • Lose It! Fokusoni qëllimin tuaj në arritjen e peshës suaj ideale përmes numërimit të kalorive.  E disponueshme në Google Play dhe App Store.
 • Noom është një aplikacion që përmirëson zakonet tuaja duke treguar se çfarë duhet të hani ose si duhet të ushtroheni për të humbur peshë. E disponueshme në Dyqani i aplikacioneve Google Play.

Si të humbni yndyrën e barkut?

Yndyra arrin të grumbullohet në vendet më pak ideale në nivel estetik, por jo vetëm ndikon në parametrat sipërfaqësorë, por grumbullohet edhe rreth zemrës. Prandaj, rrit rrezikun e sëmundjet kardiovaskulare të tilla si sulmet në zemër dhe hipertensioni.

Sot do të përqendrohemi në tregimin e 7 fakteve të shkurtra në të cilat është vërtetuar shkencërisht se përqendrohen hiqni yndyrën e barkut. Përveç kësaj, do t'ju ndihmojë të humbni peshë dhe të zvogëloni rrezikun e sëmundjeve të shkaktuara nga grumbullimi i yndyrës.

 • Reduktoni marrjen e sheqerit të rafinuar. Modifikoni përdorimin e tij nga sheqernat natyralë si: frutat.
 • praktikë ushtrime aerobike.
 • e bërë stervitje me pesha.
 • Kontrolloni marrjen e karbohidrateve.
 • Pini ujë të thjeshtë me limon në stomak bosh. Ndihmon tretjen pasi shpërbëhet më shpejt ushqimin që hamë. Detoksifikon mëlçinë.
 • Hani ushqime me fibra të larta.

Pse të instaloni aplikacionet më të mira për të ushtruar në shtëpi falas?

Aplikacionet më të mira të fitnesit të vitit 2020

Për të kontribuar në qëllimet e tyre të shëndetshme ne donim të mblidhnim aplikacioni më i mirë falas për ushtrimet në shtëpi nga celulari android e IOS. Në këtë mënyrë, ju nuk do të paguani qira mujore në palestër dhe do të mund të përshtatni stërvitjen tuaj sportive me orarin tuaj.

Kryerja e aktivitetit fizik na lejon të ndihemi mirë dhe plot energji gjatë gjithë ditës, por gjithashtu kontribuon në përmirësimin e pamjes sonë, kështu që përfitimet e tij janë të shumëfishta. Le të përmirësojmë cilësinë e jetës sonë duke ushtruar çdo ditë!

Do t'ju mungojnë justifikimet për të treguar trupin që dëshironi të arrini dhe të ndiheni të shëndetshëm. Zgjidhni atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja dhe bëhuni në formë!

Na ndiqni në YouTube.
kontakt
info@mejorapp.net
E drejta e autorit 2019 - 2022 | Aplikacioni më i mirë | Të gjitha të drejtat e rezervuara

linkedin facebook Pinterest youtube rss Cicëroj instagram facebook-bosh rss-bosh i lidhur-bosh Pinterest youtube Cicëroj instagram